
Joshua en de wethouder - september
Thema september - weer naar school.
Met dit interactieve lespakket bespreek je de verkeersdrukte als
iedereen weer naar school gaat. Subthema's zijn 'plaats op de weg',
'verkeersdrukte', 'fietsen' en 'oversteken'. Ideaal voor op het digitale
lesbord, met naast de les ook spellen en liedjes.
In dit verhaal volgen we Joshua naar zijn eerste schooldag van het jaar. Joshua mag zelf fietsen. Zijn moeder vindt het best spannend maar als hij goed zijn best doet mag hij straks misschien wel alleen naar school fietsen.
Opbouw les
Leerlingen krijgen een introductie op het thema 'weer naar school' aan de hand van een verhaal. Dit kun je voorlezen of afspelen op het digitale schoolbord. Het verhaal met bijbehorende plaat geeft aanleiding voor een gesprek met leerlingen over de wandeling of rit naar school en verkeersdrukte. Vervolgens kun je verkeersbegrippen benoemen met de begrippenwolk en verdiepingsvragen stellen. Als afsluiter vind je allerlei spellen, video's en liedjes op de vertelplaat.
Log eerst in bij Mijn SEEF om dit lesmateriaal te bekijken. Na inloggen is het afgeschermde lesmateriaal op deze pagina te bekijken.
In Mijn SEEF kan je diverse SCHOOL op SEEF-promotiematerialen bestellen. Van een poster met oversteeksituaties tot verkeersveiligheidshesjes. De meeste materialen zijn gratis. Nog geen toegang tot Mijn SEEF, bekijk hier hoe je een account aanvraagt.